קייטרינג כשר למהדרין לפרטים והזמנות:072-3902678
בניית תפריט אלכוהול לחתונה

בניית תפריט אלכוהול לחתונה

בחתונות, בר האלכוהול הופך להיות יעד קסום אשר מושך אליו גם אורחים שנמנעים לרוב משתייה. חתונה היא אירוע בו כולם רוצים להשתחרר ולשמוח, לרקוד ולחגוג, והשתייה המשותפת הופכת את החוויה למיוחדת, קלה ומהנה. כדי להרכיב תפריט אלכוהול איכותי שיספק את טעם האורחים ויתיר לכולם לבחור את שתייתם בפשטות ובקלות דעת, כדאי לתכנן מראש את סוגי המשקאות שיוצעו ואת כמות השתייה הנדרשת. תכנון נכון יבטיח חוויה מהנה, קלה וזורמת שתשמור על חגיגה מהנה ומלאת שמחה.

בחירת סוגי המשקאות

בחירת המשקאות צריכה להיעשות בהתאם לקהל האורחים המתוכנן להגיע לאירוע. צעירים נוטים לשתות לרוב משקאות פשוטים שהם מכירים מחיי הלילה שלהם, כמו וודקה, וויסקי ואף ערק, שניתן לשתות בשוטים קטנים או באמצעות ערבוב עם משקאות אנרגיה ומשקאות קלים. על אף שבאירועים כמו חתונות, מבוגרים עשויים להצטרף לצעירים ולאמץ את אופי השתייה שלהם, הם פעמים רבות יישארו נאמנים למשקאות אליהם הם רגילים אשר עשויים להיות ייחודיים יותר.

הוודקה הפופולארית ביותר לשתייה בשוטים היא וודקה ואן גוך, אך מחירי הבקבוקים יקר יותר ממותגי וודקה אחרים הקיימים בשוק. מפני שוודקה שותים גם באמצעות ערבוב עם משקאות קלים או משקאות אנרגיה, כדאי לחלק את היצע הבקבוקים ולבחור מותג פשוט יותר למטרה זו. וויסקי פופולארי ממש כמו וודקה ועשוי לקלוע גם לטעם של קהל מבוגר יותר. הוא אמנם יקר יותר מהוודקה, אך נהוג לשתות אותו בשוטים וכך יש צורך בכמויות קטנות יותר ביחס להיצע הוודקה.

טקילה גם היא פופולארית ואהובה באירועים ומומלץ להציע לאורחים בחירה ממנה. ערק הוא תוספת נחמדה מבחינת העלות הנוחה שלו, אך פחות אורחים נוטים לשתות ממנו. ניתן לצרף גם ייגר שהוא פופולארי מאוד, אך בגלל המחיר שלו כדאי לשמור אותו כהפתעה לאורחים בשלב מאוחר באירוע ולא להציע אותו מראש על הבר.

נוסף לכל אלה, משקאות נוספים כמו מרטיני, קוניאק וליקרים שונים עשויים לקלוע לקהל המבוגר יותר שמעדיף לבחור משקאות ספציפיים על פי טעמו האישי. מדובר בבקבוקים יקרים והביקוש עבורם יהיה מצומצם, כך שאין צורך לספק היצע רחב מידי שלהם.

לבסוף, המשקאות האחרונים שאין לשכוח הם הבירה והיין. אחוזי האלכוהול הנמוכים הופכים אותם לנוחים לקהל לשתייה במשך כל הערב והפופולאריות שלהם תשמור על ביקוש קבוע עבורם.

 

חישוב כמות האלכוהול הדרושה

מאוד קל לצמצם את מבחר המשקאות המוצע כדי להתמקד בסוגי אלכוהול בעל מחירים נמוכים יותר וכך לדאוג לכמות גדולה של שתייה. אבל אין צורך להגזים עם כמויות האלכוהול והאורחים נוטים להעדיף מגוון אפשרויות עבור השתייה שלהם. נוסף לכך, כדאי להעריך את קהל האירוע מבחינת היכרות אישית. המוזמנים המקורבים ביותר לזוג יהיו אלו שישתו יותר ואפשר לקחת בחשבון את הרגלי השתייה שלהם כדי לחשב נכון מהי כמות האלכוהול הנדרשת.

לרוב, כדאי לדאוג לכחמישה-עשר בקבוקי וודקה עבור 300 מוזמנים. יש לקחת בחשבון שחלק מהוודקה תוגש בשוטים וחלק תוגש מעורבבת עם שתייה קלה, וכך יש להחליט איזה וודקה כדאי להביא למטרה זו ואיזו למטרה זאת. נוסף לכך, יש לדאוג לדי שתייה קלה ומשקאות אנרגיה שיכסו את הוודקה. משקאות פופולאריים אחרים בעלי אחוזים גבוהים, כמו וויסקי, ערק וטקילה, נדרשים גם כמה בקבוקים מכל סוג, אך לא רבים כמו וודקה. לרוב וויסקי הוא הפופולארי מבין השלושה, אך אין זה תמיד כך.

בירה ויין נדרשים בכמויות גדולות, מכיוון שהם בעלי אחוז נמוך של אלכוהול ולרוב שותים אותם לאורך כל האירוע. הבירה נצרכת יותר מהיין לרוב ולכן יש צורך בכמות גדולה יותר שלו. מלבד המשקאות הללו שהם הנפוצים ביותר, כדאי להביא גם מגוון נוסף של משקאות בהתאם ליכולת ולתקציב. ייגר, קוניאק, שנאפס ליקרים שונים ועוד ישדרגו את הבר ויציעו לאורחים מבחר מרענן. אך אלו אינם משקאות ששותים מהם הרבה ולכן אין צורך להביא יותר משני בקבוקים עבור כל משקה שכזה.

 

צוות

סוגי האלכוהול והכמויות חשובות ביותר לאירוע נעים ומהנה, אך יש לשים לב גם לבחירת צוות איכותי ורענן שידאג לשמור על אווירה קלה ושמחה. חלק גדול מחוויית השתייה תלוי במקצועיות של הברמנים ובחירה נכונה יהפוך את בר האלכוהול למזמין ומושך. כך ניתן לתכנן תפריט שיתאם את האירוע מבחינת כמות המוזמנים והאווירה הכללית ולשדרג את החתונה לאירוע מלא שמחה, זוהר ובלתי נשכח.

מתכננים אירוע? קבלו הטבה משתלמת במיוחד >